Serdecznie witamy Państwa w hodowli Fidogs.

Nasza hodowla, będąca jednocześnie naszą największą pasją jest bardzo młoda, ale może pochwalić się sporymi sukcesami. W naszym domu zawsze był pies ( 13 lat kundelka Tina, a po niej przez 11 dożyca Hera), ale dopiero gdy warunki na to pozwoliły, zaczęliśmy myśleć o spełnieniu marzenia o hodowli. Nasz wybór padł na Jack i Parson Russell Terriery i tak w 2005 roku zawitała do nas cudowna suczka JRT IRISH Obornicki Nornik, która stała się naszą miłością i inspiracją. Dzięki niej poznaliśmy prawdziwe terriery, ich cudowny temperament, wole życia i miłość do człowieka, cudowne w swej niezależności i oddaniu.

Dwa lata później do naszych już trzech JRT, dołączyła suczka rasy PRT, DAFNE Urwisy z Kluczwody, przecudowne stworzenie, żywiołowe, o wielkim temperamencie, a jednocześnie niespotykanie zrównoważone.

Hodowla tych psów stała się treścią naszego życia, wypełniła je bez reszty. Nauczyła nas tolerancji i zrozumienia, wzajemnego poszanowania i ogromu miłości, jakim potrafi nas obdarzyć wyłącznie tak cudowne zwierze jakim jest pies. Nie żałowaliśmy tego nawet przez chwilę..

Hodowla to nie sposób na dorobienie sobie do domowego budżetu i nie traktujemy tego w tych kategoriach. Nie szczędzimy środków na pozyskanie najlepszego materiału genetycznego, jednocześnie nie zapominając o tak ważnych rzeczach, jak kondycja psów dorosłych i doskonała socjalizacja szczeniąt. Nasze wszystkie psy mieszkają z nami w domu, w ciągłym kontakcie z domownikami. Każdy, przyszły właściciel ma pewność, ze nabywając szczenię z naszej, domowej hodowli, otrzyma nie tylko doskonałe eksterierowo zwierze, ale i cudownego przyjaciela, który pokocha cały świat, a w szczególności najbliższe otoczenie przyszłego przewodnika. Szczenięta z przydomkiem Fidogs, zawsze posiadają metryki. Jesteśmy członkami Związku Kynologicznego w Polsce i postępujemy zgodnie z regulaminem hodowli psów rasowych, nie sprzedajemy i nie pośredniczymy w handlu szczeniętami nie rodowodowymi.

Trudno tez nie zwrócić uwagi na typowo terierzy, niepowtarzalny charakter, który umożliwia naszym psom podejmowanie tak odpowiedzialnych zadań, jak praca myśliwska.
W rodowodach naszych psów jest wielu przedstawicieli, którzy nie tylko biorą udział w konkursach użytkowości, ale również dzielnie towarzyszą swoim właścicielom w polowaniach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi psami i ich osiągnięciami.

(październik 2009)

E-mail: iprf@interia.pl              Tel. (+48) 604-250-357 lub (+48) 34 357-09-30